روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با انتشار گزارشی نوشت که سازمان جاسوسی خارجی اسراییل ( موساد ) همچون سازمان های اطلاعاتی آمریکا متقاعد شده است که هیچ شواهد محکمی مبنی بر تصمیم ایران برای ساخت سلاح هسته ای وجود ندارد.بمب اتم

به گزارش عصر ایران نیویورک تایمز می افزاید این ارزیابی سازمان موساد در حالی است که مقامات تل آویو دائما از تلاش ایران برای تولید سلاح هسته ای سخن می گویند.

یک مقام سابق اطلاعاتی آمریکا که نخواسته است نامش فاش شود در این زمینه به نیویورک تایمز می گوید : " اختلاف چندانی بین سازمان های اطلاعاتی آمریکا و اسراییل درباره حقایق مربوط به برنامه هسته ای ایران وجود ندارد ."

این مقام سابق آمریکایی می افزاید : " مردم آنها سوال های جدی درباره برنامه هسته ای ایران دارند ، اما موساد اختلافی با ارزیابی سازمان های اطلاعاتی آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران ندارد."
 
روزنامه نیویورک تایمز ماه گذشته با انتشار گزارشی نوشت که ارزیابی جدید سازمان های اطلاعاتی آمریکا صحت گزارش  16 سازمان اطلاعاتی آمریکا در سال 2007 را تایید می کند.

گفتنی است 16 نهاد اطلاعاتی آمریکا در سال 2007  با انتشار گزارشی نوشتند که ایران برنامه تولید سلاح هسته ای خود را متوقف کرده است .

این ادعا در شرایطی مطرح شد که ایران از ابتدا با تاکید بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود ، هر گونه تلاش برای تولید سلاح هسته ای را رد کرده و تا کنون نیز هیچ شواهد و مدارک متقنی در زمینه اهداف نظامی برنامه هسته ای ایران از سوی هیچ مرجع و نهاد معتبر بین المللی منتشر نشده است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز ، سازمان های اطلاعاتی آمریکا اطلاعات خود درباره برنامه هسته ای ایران را از روش های متنوعی چون شنود مکالمات مقامات ایران ، ماهواره های جاسوسی ، ابزارهای نظارت الکترونیک و تصاویر دیجیتالی از سایت های هسته ای کسب می کند.

این گزارش می افزاید آمریکا حسگرهای خاصی را  در کنار تاسیسات هسته ای ایران برای اندازه گیری ارتعاشات رادیو اکتیو و سیگنال های الکترومغناطیسی تعبیه کرده است.

تایمز می نویسد راه دیگر آمریکا برای کسب اطلاعات از برنامه هسته ای ایران بازرسی های آژانس بین المللی انرژی هسته ای و گزارش هایی است که بازرسان پس از بازدید از تاسیسات هسته ای ایران منتشر می کنند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.