دیپلمات های غربی مدعی شده اند  تصاویر ماهواره ای آژانس نشان دهنده آن است که احتمالا ایران سایتی را که بازرسان مشکوک بودند در آن آزمایش هسته ای انجام شده است، پاکسازی کرده است.

به گزارش «تابناک»، یکی از این دیپلمات ها که در نشست مقامات عالی رتبه آژانس بین المللی انرژی اتمی حضور داشته است گفته  تصاویر موجود از 25 می (5 خرداد) نشان دهنده عملیات خاکبرداری در سایت نظامی پارچین است. دیپلمات دیگر نیز مدعی شده است که مقایسه عکس های جدید و قدیمی نشان می دهد که یک ساختمان از سایت حذف شده است.

«رویترز» همچنین به گزارش هفته گذشته آژانس اشاره می کند که در آن عنوان شده بود تصاویر ماهواره نشان دهنده فعالیت های گسترده در تأسیسات جنوب شرق تهران است.

این خبرگزاری همچنین مدعی شده در عکس های جدید، یک بولدوزر که در محدوده پارچین مشغول فعالیت بوده قابل شناسایی است که احتمالاً وظیفه اش تخریب ساختمان مورد نظر بازرسان آژانس بوده است.

ادعاهای مکرر آژانس در مورد سایت پارچین درحالی مطرح می شود که فریدون عباسی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران چند روز پیش گفته بود که هنوز دلایل و مدارک لازم به ایران ارائه نشده است و تنها در صورت ارائه شواهد و مستندات، ایران اجازه دسترسی بازرسان به این مرکز را خواهد داد.

در حالی که خوشبینی های حاصل از اعلام توافق ایران با آژانس نویدبخش حل مساله پارچین بود، به نظر می رسد بار دیگر کشورهایی که تمایلی به حل مساله هسته ای ایران ندارند، تلاش می کنند با جوسازی و اعمال فشار اهداف مورد نظر خود را دنبال کنند.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.