تاريخ : | | نویسنده : chatpouya

يك متخصص داخلي و فوق تخصص بيماري‌هاي ريه درباره ريزگردها، گفت: در هر گرم از ريزگردها 107 باكتري و 106 قارچ وجود دارد كه شايع‌ترين قارچ، آسپيراژيلوس است همچنين مواد آلاينده‌اي مانند فلزات سنگين از ‌جمله سرب در زمان حضور گرد و غبار‌ها مي‌توانند غلظتي سه برابر پيدا كنند.

به گزارش ايسنا، دكتر"محمد ديواني" با بيان اينكه ريزگردها يا ذرات گرد و غبار، مواد معلق جامد در هوا هستند كه از خاك‌هاي بياباني توليد مي‌شوند، اظهار كرد: ريزگردها از نظر اندازه و سايز ذرات، مواد ميكروبي همراه و مواد آلاينده همراه ريزگردها حائز اهميت هستند به طوريكه ريزگردهاي موجود در كشور، اندازه‌اي كمتر از يك و نيم ميكرون دارند كه اين سايز كوچك به آن‌ها اجازه مي‌دهد به تمامي قسمت‌هاي ريه نفوذ كنند.

وي در ادامه اظهار كرد: ريزگردها ميزان مرگ و مير را در افرادي كه بيماري زمينه ريوي يا بيماري قلبي عروقي دارند، افزايش مي‌دهد.

ديواني تصريح كرد: ريزگردها در افراد سالم مي‌تواند موجب تنگي نفس، سرفه، ترشحات خلطي، گرفتگي صدا و حتي سينوزيت شود و در افرادي كه بيماري‌هاي زمينه‌اي ريه مانند آسم، COPD دارند، باعث تشديد بيماري شده و در مواردي منجر به بستري مي‌شود.

وي اضافه كرد: توصيه مي شود افراد سالم حتماً از ماسك‌هاي فيلتر‌دار استفاده كنند چراكه ماسك‌هاي معمولي كاغذي به علت داشتن منافذ با سايز بزرگتر، به راحتي امكان عبور ريزگردها را فراهم مي‌كنند و مانعي در برابر آن‌ها محسوب نمي شوند.

اين فوق تخصص بيماريهاي ريه ادامه داد: همچنين به افرادي كه بيماري زمينه‌اي ريوي يا قلبي عروقي دارند توصيه مي‌شود در زمان آلودگي هوا ترجيحاً در منزل بمانند و در صورت لزوم هنگام خروج از منزل از ماسك‌هاي فيلتر‌دار استفاده كنند.

وي اضافه كرد: در منازل هم براي محافظت به افراد توصيه مي‌شود از پرده‌هاي ضخيم استفاده كنند و درب و پنجره‌ها را به هنگام افزايش غلظت گرد و غبار، ببندند.

ديواني خاطرنشان كرد: در فصل تابستان كولرهاي آبي مي‌توانند وسيله‌اي براي انتقال ذرات گرد وغبار به داخل منازل شوند كه در اينصورت لازم است از تهويه‌هاي مطبوع استفاده كرد و در هنگام نياز به استفاده از كولرهاي آبي حتماً آن‌ها را زير سايه قرار داده و پوشال‌هاي كولر بطور مرتب تعويض شود.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.