کیهان -  آقاي دبيركل! به جاي وقت كشي و نامه نگاري هاي بي حاصل به وظيفه حقوق بشري خود عمل كنيد.

رئيس كل سازمان نظام پزشكي در دومين نامه خود به رئيس سازمان ملل وي را به وقت كشي و نامه نگاري هاي بي حاصل متهم كرد و نوشت : شما به جاي محكوم كردن تحريم هاي گسترده دارويي غرب عليه ايران بعد از حدود يك ماه با ادبياتي به نامه پاسخ داده ايد كه انگار اهداف آرماني كه شما مرتباً در سخنراني هاي خود از آن دم مي زنيد تنها در حد يك شعار عوام پسندانه است.

دكتر شهاب الدين صدر در بخشي از اين نامه ضمن تاكيد مجدد بر حق استفاده جمهوري اسلامي ايران از انرژي صلح آميز هسته اي بار ديگر از سكوت اين سازمان نسبت به تحريم دارويي و پزشكي ايران از سوي كشورهاي غربي و اروپايي با محوريت آمريكا، انتقاد و تاكيد كرده است : بعد از حدود يك ماه پاسخي از سازمان ملل متحد در اين خصوص به دستمان رسيده است كه در آن از سازمان نظام پزشكي خواسته شده است جزييات اثرات تحريم ها بر سلامت مردم ايران به سازمان ملل متحد اعلام شود و حال آنكه اين موضع سازمان ملل متحد بعد از اين همه معطلي باعث شگفتي است.

در بخش ديگري از اين نامه آمده است : بخش عمده اي از مواد اوليه داروهاي مورد نياز بسياري از كشورهاي دنيا منجمله ايران، از تعداد معدودي كشورهاي توليد كننده اين مواد تأمين مي شود. تحريم هاي يكجانبه غرب در خصوص مواد اوليه دارويي، شركت هاي توليد دارو را با مشكلات جدي روبه رو كرده است كه مطمئنا اين مسأله آثار جبران ناپذيري را در سلامت و بهداشت مردم ايران خواهد گذاشت .

دكتر صدر خطاب به بان كي مون تصريح كرده است: اقدام غيرانساني اين كشورها در تحريم اقلام دارويي و تجهيزات پزشكي، مردم و خصوصاً زنان و كودكان ايران را با مشكلات جدي در خصوص تأمين داروهايي مواجه ساخته است كه در داخل كشور توليد نمي شود و از خارج از ايران به داخل وارد مي شود. به راستي چه كسي پاسخگوي ظلمي است كه به مردان، زنان و كودكان اين ملت روا مي شود. مگر به غير از اين است كه اساس شكل گيري سازمان ملل متحد، دفاع از حقوق مردان و زنان و كودكان در سراسر جهان بوده و دفاع از حقوق بشر، امنيت و عدالت خميرمايه شكل گيري آن سازمان مي باشد؟! آيا اهداف آرماني كه شما مرتباً در سخنراني هاي خود از آن دم مي زنيد تنها در حد يك شعار عوام پسندانه است و يا حقيقتاً به آن ايمان داريد؟! اگر ايمان داريد آيا مردم ايران و ساير كشورهاي جهان سوم را تافته اي جدا بافته از ساير مردمان دنيا مي دانيد و يا به حقوق آنها همچون مردم ساير كشورها احترام مي گذاريد؟ !

دكتر صدر تصريح كرده است : اينگونه تحريم ها ذره اي مردم ايران را از آرمان ها و اهداف والاي خود دلسرد نخواهد كرد، بلكه آنها را در اراده خود مصمم تر خواهد نمود. اما تا به حال انديشيده ايد كه تاريخ در خصوص عملكرد غيرانساني كشورهاي غربي و حمايت و بي تفاوتي محافل و سازمان هاي بين المللي چه خواهد نوشت؟ !

بنابراين گزارش رئيس كل سازمان پزشكي قانوني در پايان اين نامه از رئيس سازمان ملل درخواست كرده است كه با پيگيري و طرح جدي اين موضوع در آن سازمان و ضمن محكوميت قاطع اين اقدام غيرانساني كشورهاي غربي كه خيانتي به تاريخ و انسانيت است اقدامي عاجل در جهت رفع اين بحران صورت دهيد و مانع از ادامه اين وضع در خصوص تحريم هاي دارويي و تجهيزات پزشكي شويد. وي تاكيد كرده است : ما خواستار پرهيز از هرگونه نگاه سياسي و برخاسته از منافع سياسي و اقتصادي به سلامت و بهداشت مردم جهان و به ويژه زنان، كودكان و سالمندان در اين برهه از زمان هستيم.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.