تشکیل حزب فراگیر توسط آیت‌الله هاشمی

پیشنهاد تشکیل حزب فراگیر توسط آیت‌الله هاشمی

اعتماد نوشت:

پیروزی حسن روحانی در انتخابات چیزی جز پیوند نیروهای انقلابی، اصلاح‌طلبان و بدنه اجتماعی هوادار هاشمی‌رفسنجانی و اصلاحات نبوده است بر همین اساس چگونگی ادامه همکاری این نیروهای انقلابی و سیاسی با بدنه اجتماعی به نظر می‌رسد که یکی از مهم‌ترین ضرورت‌های پیش روی مدیران اصلی تفکر اعتدالی- اصلاح‌طلبی خواهد بود.

اسحاق جهانگیری، مجید انصاری، علی مطهری، رسول منتجب‌نیا، صادق زیباکلام و سیدرضا اکرمی معتقدند که آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی پس از انتخابات به موقعیتی ممتاز و ویژه دست یافته و وی می‌تواند مرکز ثقل فعالیت‌های تشکیلاتی و سیاسی میان نیروهای انقلاب و اصلاح‌طلبان باشد تا بدنه اجتماعی‌ای که در این انتخابات به حسن روحانی رای داده‌اند از امروز به آینده کشور امیدوارتر باشند.

اسحاق جهانگیری، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران: تلاش آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برای افزایش قدرت تاثیر‌گذاری نیروهای سیاسی معتدل اصلاح‌طلب و اصولگرا خواهد بود تا این نیروها با محوریت ایشان افزایش کارایی عملی پیدا کنند.

مجید انصاری، عضو شاخص مجمع روحانیون مبارز : عدم اهتمام نیروهای انقلاب به انسجام، محصولی جز تولد انشقاق، پراکندگی و تشتت در میان این نیروها را نداشته است. انصاری معتقد است که همین خلا، بستر و زمینه را برای میدانداری جریانات افراطی و عناصری که هرگز رابطه و نسبتی با امام(ره) نداشته‌اند، فراهم کرده است. راهکار مقابله با رادیکال‌های سیاسی «همکاری نیروهای انقلاب» است.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس: اصولگرایان معتدل و اصلاح‌طلبان معتدل با همکاری با یکدیگر می‌توانند «گفتمان اعتدال» را در مقابل «گفتمان افراطی‌گری» به پیروزی برسانند. آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از مظاهر اعتدال سرنوشت‌ساز است و به نیروهای سیاسی ناراضی از وضع موجود پیشنهاد می‌کنم که محور تجمیع خود را آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی قرار دهند.

سیدرضا اکرمی، عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز: تا اخلاق‌مداری در میان بازیگران سیاسی حاکم نشود باید شاهد روند رو به افول فضای سیاسی کشور بود. همنشینی صادقانه نیروهای انقلاب می‌تواند راه‌حل برون‌رفت از باتلاق بداخلاقی‌های موجود سیاسی باشد. این عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر قدرتمند کردن تشکل‌ها و احزاب سیاسی اعلام کرد که از راه‌اندازی تشکلی جدید میان همه نیروهای انقلاب با محوریت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی حمایت خواهد کرد.

صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران: آقای هاشمی می‌تواند نخ تسبیح نیروهای اصولگرا و اصلاح‌طلب باشد. هاشمی‌رفسنجانی برای انتقال تجربیات خود به نسل جدید و ایفای نقش محوری خود میان نیروهای اعتدالی اصلاح‌طلب و اصولگرا بهتر است به جای تشکیل یک حزب سیاسی به صورت هیاتی، اقدام به عملیاتی کردن این ضرورت مهم کند.

درخواست حزب فراگیر از سوی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در حالی است که سید حسن خمینی سال گذشته پیشنهاد کرده بود تا نیروهای انقلاب تشکیل یک گروه بدهند. سیدحسن خمینی در این اظهارات خود گفته بود: «بزرگ‌ترین سرمایه کشور، نیروهای سال‌های انقلاب است که هنوز هم خیلی‌ها به اسم آنها فعالیت می‌کنند.

باید نیروهای ارزشمند با تشکیل گروه‌ها و جمع‌های مختلف، دور هم جمع شوند و با عقلانیت و اخلاق فعالیت کنند.»/خبرآنلاین

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.