تاريخ : | | نویسنده : chatpouya

دادگاه مرسی, تحقیقات دادستانی مصر از مرسی

آغاز تحقیقات دادستانی مصر از مرسی

دادستانی مصر آغاز تحقیقات گسترده از «محمد مرسی» رئیس جمهور عزل شده این کشور و رهبران جماعت اخوان‌المسلمین به اتهام جاسوسی و تحریک به قتل و تخریب اقتصاد را اعلام کرد.

به گزارش الحیات، «عادل السعید» معاون دادستان کل و سخنگوی دادستانی مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که دادستانی تحقیقات گسترده در خصوص ابلاغیه‌های مربوط به اتهام مرسی، تعدادی از رهبران دفتر ارشاد جماعت اخوان‌المسلمین، حزب آزادی و عدالت شاخه سیاسی این جماعت و هواداران اخوان‌المسلمین درباره جاسوسی و قتل تظاهرات‌کنندگان را آغاز کرده است.

 

السعید تصریح کرد که ابلاغیه‌های ارائه شده همچنین «محمد بدیع» رهبر اخوان‌المسلمین، «مهدی عاکف» رهبر سابق این جماعت، «عصام العریان» معاون رئیس حزب آزادی و عدالت، «محمد البلتاجی» عضو سابق مجلس الشعب، «صفوت حجازی»، «محمود غزلان»، «عصام سلطان» و چند نفر دیگر را شامل می‌شود. به گفته وی، هم اکنون تکمیل عناصر ابلاغیه به منظور مامور کردن اعضای دادستانی به بازجویی از متهمان و صدور تصمیمات لازم بر اساس نتایج تحقیقات و قانون جرایم، در حال انجام است.

 

سخنگوی دادستانی مصر افزود که در ابلاغیه‌های ذکر شده، این افراد به ارتکاب جرایم جاسوسی برای بیگانگان به قصد وارد آوردن ضربه به امنیت ملی کشور، قتل تظاهرات‌کنندگان، تجاوز به پادگان‌های نظامی و برهم زدن امنیت کشور، وارد آوردن خسارت به مرکز اقتصادی کشور با استفاده از زور و تروریسم، متهم هستند.

 

دادگاه جنایی اسماعیلیه ژوئن سال ۲۰۱۱ در خصوص قضیه یورش به زندان‌ها که به قضیه زندان وادی نطرون معروف است، از دادستانی خواست تا ۳۴ نفر از رهبران جماعت اخوان‌المسلمین از جمله مرسی و رهبران اسلام‌گرا و عناصر بیگانه را برای انجام تحقیقات از آنها احضار نماید./بهارنیوز

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.