نرخ‌ کمیسیون مشاوران املاک در هر معامله چقدر است؟

با گذشته 14 سال بالاخره نرخ‌‌های جدید حق کمیسیون دریافتی برای معاملات مسکن با ارزش‌های مختلف اعلام شد. طی مدت مذکور تا به امروز نرخ حق کمیسیون دریافتی مشاوران املاک در کل کشور ثابت بود، اما روز گذشته با اعلام نحوه محاسبه نرخ‌های حق کمیسیون در ازای ارزش هر معامله، بنگاهداران املاک موظف شدند بدون دریافت مبالغ اضافه، عینا از فرمول زیر استفاده کنند.

به گزارش «دنیای اقتصاد» نرخ کمیسیون بنگاه‌های املاک برای معاملاتی که ارزش آنها تا 30 میلیون تومان است، 5/0 درصد حق کمیسیون از طرفین معامله دریافت می‌شود.
از سوی دیگر در معاملاتی که ارزش آنها بین 30 تا 50 میلیون تومان است 75 صدم درصد حق کمیسیون از طرفین معامله اخذ می‌شود و از طرف دیگر در معاملاتی که ارزش آنها بین 50 تا 100 میلیون تومان است، نیم درصد حق کمیسیون از طرفین معامله دریافت می‌شود. همچنین مابه‌التفاوت معاملات بیش از 100 میلیون تومان هم 25 صدم درصد تعیین شده است.

 

متقاضیان در بازار مسکن باید در جریان این موضوع باشند که مالیات بر ارزش افزوده معاملات مسکن نیز 6 درصد حق کمیسیون معامله را شامل می‌شود که باید مشاوران املاک از آنها دریافت کنند؛ چراکه هفته گذشته خبری مبنی بر صدور حکم دیوان عدالت اداری برای معافیت مشاوران املاک از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده مطرح شد که رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک اعلام کرد: دیوان عدالت اداری تنها دستور توقف و ملغی شدن اجرای معافیت از مالیات‌ بر ارزش افزوده مشاوران املاک را داده است. مصطفی قلی خسروی از مشاوران املاک درخواست کرد تا زمان اعلام اتحادیه، مالیات‌ بر ارزش افزوده را از مشتریان دریافت کنند.

نرخ‌ کمیسیون مشاوران املاک در هر معامله,نرخ‌‌های جدید حق کمیسیون  برای معاملات مسکن

دنیای اقتصاد

 

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.