مدیر گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تمام بیمارستان‎های استان به سیستم امحاء زباله مجهز شده‎اند.

صفرزاده در گفت‎وگو با ایسنا بیان کرد: خروج شیرابه زباله‎ها، آلودگی هوا، تولید پسماندهای عفونی بیمارستان‎ها و... از مسائلی هستند که بهداشت محیط را تهدید می‎کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه در محل‎هایی که زباله‎ها تلنبار، غلتک و درنهایت خاک می‎شوند، شیرابه آنها ممکن است از لایه‎های زمینی عبور کرده و آلوده شدن سفره‎های زیرزمینی را منجر شود، هر چند باید گفت در استان دفع زباله‎ به محصولات کشاورزی آسیب نرسانده است.

صفرزاده اضافه کرد: همچنین در صورتی که این زباله‎ها توسط باد به نقاط دیگر منتقل شوند، بر فرآیند فتوسنتز گیاهان اثر سویی خواهد گذاشت.

مدیرگروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی درباره کرت‎بندی‎های غیراصولی برخی کشاورزان نیز گفت: کشت عمود بر زمین غیراصولی بوده و در صورت بارش باران و شسته شدن کود آن، سلامت منابع آب‎های سطحی را در معرض خطر قرار می‎دهد.

این مقام مسئول در رابطه با تولید پسماندهای عفونی بیمارستان‎ها نیز یادآور شد: خوشبختانه با برنامه‎ریزی‎ها و اقدامات صورت گرفته، تقریباً تمام بیمارستان‎های استان به سیستم امحاء زباله مجهز شده‎اند و پسماندهای عفونی آنها با بی‎خطرسازی و اطمینان از حذف ویروس‎های عفونی دفع می‎شوند و از این بابت مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به کم ارزش بودن فست‎فودها بیان کرد: عده‎ای در کارگاه‎های زیرزمینی خود اقدام به تولید مواد غذایی می‎کنند و نزوات سدیم را به‎عنوان مواد نگهدارنده به آن می‎افزایند، این ماده سرطانزاست و بر سلامت افراد تأثیر می‎گذارد.

صفرزاده اضافه کرد: فست‎فودها نیز به‎دلیل چند بار استفاده از روغن به تولید آکرولئین(ماده‎ای سرطانزا) منجر شده و بایستی اگر تخلفی دیده شد، مردم آن را گزارش دهند.

مدیرگروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی توصیه کرد: باید از خرید غذاهای فوری پرهیز کرد و تنها در شرایط اضطراری آن هم با خرید از فروشگاه‎های معتبر که کارت تندرستی داشته و پروانه کسب دارند، این مواد غذایی را مصرف کرد.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.