تاريخ : | | نویسنده : chatpouya
سخنگوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات اعلام کرد: این انجمن اصولا با توقیف هر نشریه ای مخالف و معتقد است، نشریات، چه «بهار» و «آسمان» باشند، چه «یالثارات الحسین» و «9 دی» تفاوتی ندارد، چون توقیف؛ روش معقول و مطلوبی در عرصه آزادی بیان نیست.

به گزارش ایسنا عباس صفایی فر با بیان این که هیئت نظارت بر مطبوعات اصولا یک مرجع قضایی نیست که در مقام صدور حکم باشد، اظهار کرد: توقیف، یک نوع مجازات به شمار می رود و صدور چنین حکمی در صلاحیت مراجع صالح قضایی است و هیئت نظارت بر مطبوعات، با صدور چنین حکمی یک نوع تداخل در وظیفه ی هیئت منصفه ی مطبوعات و دادرسی عادلانه قضایی ایجاد می کند.

او ادامه داد: هیئت نظارت بر مطبوعات نباید طرف دعوا قرار گیرد و اگر قرار گرفت، نباید خودش حکم صادر کند. نقد و انتقاد حتی اگر در مخالفت آشکار با دولت ها باشد، نباید به توقیف رسانه منجر شود.

صفایی فر با تأکید بر این که دولت ها باید آستانه ی تحمل خود را بالاتر ببرند، تصریح کرد: دولت ها با بالا بردن آستانه ی تحمل خود، باید زمینه و بستر آزادی مطبوعات و شرایط رسیدن به بلوغ مطبوعات را فراهم کنند. همچنین باید از تفسیر واژگان به عنوان توهین پرهیز و اجازه داده شود، رسیدگی به چنین موضوعاتی در بستر قضایی انجام شود.

سخنگوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات با اشاره به ظهور رسانه های نوین، گفت: حضور رسانه های نوین با ویژگی مبادله ی همزمان و غیرقابل کنترل اطلاعات، شرایطی را فراهم می کند که نمی توان هیچ خبری را حبس کرد. بنابراین دولت باید با نگاهی مداراجویانه، الگویی نوین از آزادی مطبوعات و مردم سالاری را ارائه کند. همچنین در این راه، قوای حاکم باید دریافته باشند که راه مناسب، توقیف مطبوعات نیست، بلکه مبنا را باید قوانین حاکم و آزادی مطبوعات قرار داد تا تعاملی سازنده میان مطبوعات و حکومت شکل گیرد.

صفایی فر در پایان تأکید کرد: همان طور که این انجمن پیش تر هم اعلام کرده بود، بهترین راه حل، گفت وگوی درون صنفی با دولت و مسوولان کشور است که می تواند کمکی موثر به جلوگیری از توقیف و چنین اقدامات باشد.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.