حسن احدی مدیرگروه دکتری روانشناسی واحد علوم و تحقیقات گفت: کتاب دانش خانواده به عنوان جایگزینی مناسب برای کتاب تنظیم خانواده ، با تاکید بر ازدواج سالم منتشر می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، حسن احدی مدیرگروه دکتری روانشناسی در این واحد ، به تهیه و تدوین کتاب دانش خانواده با همکاری بسیاری از اساتید فرهیخته روانشناسی کشور خبر داد و گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کتاب دانش خانواده به عنوان جایگزینی مناسب برای کتاب تنظیم خانواده ، با تاکید بر ازدواج در دست چاپ است.

وی با بیان این مطلب که جامعه ما در حال پیرشدن و کاهش جمعیت جوان در آینده است، باید روش های ازدواج سالم به صورت علمی تبلیغ شود، ادامه داد: هدف از تالیف کتاب دانش خانواده، جلوگیری از کاهش بی رویه تعداد نفوس جامعه و تنظیم تعداد افراد جامعه در آینده است.

احدی اظهار کرد در این کتاب مسائلی از قبیل ازدواج سالم از نگاه دین مبین اسلام و نیز از نگاه غرب ،اهمیت و ضرورت ازدواج ، اهداف و معیارهای تحکیم خانواده و عوامل موثر بر آن، ویژگی های روابط سالم بین همسران ، بحران طلاق و عوامل تعیین کننده آن ها ، از جمله مسائل مورد بررسی در کتاب دانش خانواده است.

وی افزود: سرفصل های کتاب دانش خانواده ، براساس بررسی نتایج پرسش نامه هایی که در اختیار 40تن از فعالان سیاسی چون نمایندگان مجلس، اساتید روانشناسی، پزشکی و جامعه شناسی، روحانیون، دانشمندان، فارغ التحصیلان و اساتید این رشته قرار گرفته بود، تهیه شد.

مدیرگروه مقطع دکتری روانشناسی واحد علوم و تحقیقات به وضعیت رشته روانشناسی در واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد و افزود: وضعیت کمی و کیفی رشته های روانشناسی در حال فعالیت در واحد علوم و تحقیقات بسیار مطلوب است. واحد علوم و تحقیقات در رشته ی روانشناسی ، با افزایش رشته هایی هم چون رشته های تربیتی ، حضور اساتید ارزنده ،کیفیت بالا و تعداد کم دانشجویان پذیرفته شده ، عملکردی روبه رشد و موفق داشته است.

وی با بیان این مطلب که برپایی کرسی های نظریه پردازی و نوآوری و نظریه پردازی ، لازمه نگه داشتن نوجوانان و جوانان در کشور است، ادامه داد: واحد علوم و تحقیقات می تواند در حوزه های روانشناسی سلامت و بالینی با مراکز درمانی در مقوله هایی چون سرطان یا کودکان بیش فعال و... همکاری های گسترده داشته باشد.

احدی تصریح کرد: امروزه فارغ التحصیلان رشته روانشناسی واحد علوم و تحقیقات، از متخصصان تراز اول این حوزه به شمار می آیند، واحد علوم و تحقیقات ، با تربیت فارغ التحصیلانی متخصص و با تالیفات متعدد، سهم به سزایی در تغذیه روانی و علمی کشور دارد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.