در اسلو پایتخت نروژ درهای مسجد جامع جدیدی به روی مردم گشوده و رسما افتتاح شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، توحید اولین مسجدی است که برای مسلمانان شیعه در پایتخت نروژ احداث شده است. در مراسم افتتاحیه نمایندگان بسیاری از سازمانهای اسلامی، مسیحی و شیعه و سنی حضور داشتند. چندین روحانی ایرانی نیز در این مراسم شرکت داشتند.

یکصد و پنجاه هزار مسلمان در نروژ زندگی می کنند که اکثریت آنها در اسلو ساکن هستند. در مرکز این شهر چهار مسجد در منطقه ای کمتر از یک مایل مربع ساخته شده است. بنابراین رویه جدید ساخت مسجد در حومه اسلو است.

این اولین مسجد است که در حومه اسلو احداث شده است که در آنجا هزاران مسلمان ساکن هستند. گرچه این مسجد را شیعیان ساخته اند اما مدیریت مسجد می گوید اصلا این مسجد صرفا برای مسلمانان شیعه نیست.

شهیر غلام نبی سخنگوی مسجد توحید گفت هدف این مسجد همیشه این است که درهای آن به روی همه باز باشد و حتی در مراسم افتتاحیه آن بسیاری از سخنرانان از اهل سنت بودند و ما حتی از مسیحیان هم دعوت کرده بودیم. برنامه های این مسجد به سه زبان عربی، اردو و نروژی است. هدف ما این است که نروژی را زبان اصلی این مسجد کنیم.

کریستین ینسن از مسئولان کلیسا گفت به نظر من افتخاری بود که در مراسم افتتاحیه این مسجد شرکت داشتم زیرا در هر حال آنها در همسایگی ما هستند. خیلی مهم است همسایه خود را بشناسید. با وجود اینکه ما به ادیان و مذاهب مختلفی تعلق داریم و اختلافات زیادی میان ماست با وجود این اشتراکات ما نیز زیاد است.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.