پول‌نیوز، محسن مؤاخذ - بیش از گذشت حدود 10 روز از اعلام تصویب افزایش 5.5 درصدی قیمت خودرو از سوی شورای رقابت، سه نماینده مجلس که در این شورا به عنوان ناظر حضور دارند، نسبت به قیمت‌های جدید اعتراض کرده‌اند.
 
عیسی امامی نماینده مردم گرگان، محمدعلی مددی نماینده مردم میانه و نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه با اشاره به قیمت‌های تصویب شده خودرو از سوی شورای رقابت، عنوان کردند که شورای رقابت باید براساس دستورالعمل فرمول تعیین قیمت خودرو اقدام کند.
 
این در حالی است که رییس شورای رقابت از حضور و همفکری دو نفر از این نمایندگان در تمامی جلسات منتهی به تعیین قیمت خودرو و اعلام و اعمال نظرات آنان با وجود حق رای نداشتن اعضای این شورا خبر داده است.
 
به نظر می‌رسد در شرایطی که مشکلات بنیادین صنعت خودرو کشور بسیار فراتر از بحث قیمت است و با توجه به وضعیت نابه‌سامان این صنعت، افزایش قیمت "دمِ‌دستی‌ترین راه حل" ناگزیر برای نجات موقتی آن تلقی می‌شود، دولت و مجلس فی‌الواقع این موضوع را پذیرفته و با آن کنار آمده‌اند.
 
اما علاوه بر دولت که با وجود انتصاب 11 نفر از اعضای شورا، نسبت به قیمت جدید خودرو اعلام تکدر کرده است، مجلس نیز می‌خواهد با وجود داشتن اعضایی در این شورا خود را از هرگونه دخالتی در تعیین قیمت جدید مبرا کند.
 
*شورای رقابت تشکیلاتی فراقوه‌ای و مستقل است که براساس ماده 58 فصل 9 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 وظیفه تسهیل رقابت و منع انحصار را برعهده دارد و بر همین اساس دستورالعمل تنظیم قیمت خدمات انحصاری را تهیه می‌کند.
 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.