تاريخ : | | نویسنده : chatpouya
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی به اعلام آخرین آمار از میزان بازنشستگی افراد تحت مشاغل سخت و زیان‌آور پرداخت و گفت: اگر فردی تصور می‌کند کار سخت و زیا‌ن‌آور دارد بعد از اتمام ۲۰ سال کار، مدارک و ادله خود را به کمیته مشاغل سخت و زیان‌آور در استان محل سکونتش ارائه دهد.

محمدحسن زدا در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام اینکه تا به امروز ۲۰۰ هزار نفر در قالب کمیته مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته شده‌اند اظهار کرد: یکی از افراد تحت پوشش تامین اجتماعی اخیرا با ۳۷ سال سن بازنشسته شده است. تا کنون دو نفر را داریم که بر خلاف تمام قوانین و اصول بیمه‌گری در سطح جهان بازنشسته شده‌اند. وی افزود: بازنشسته کردن یک فرد در ۳۷ سالگی، یک اقدام حمایتی است و نه بیمه‌ای.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مشاغل سخت و زیا‌ن‌آور مشاغلی هستند که متصدی آن به دلیل قرار گرفتن در معرض آسیب‌های جسمی و روحی زودتر مستهلک می‌شود گفت: قانون‌گذار برای جلوگیری از استهلاک زودرس یک انسان، قانون بازنشستگی در کارهای سخت و زیان‌آور را وضع کرده است. بر این اساس اگر شخصی ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در مشاغل سخت و زیان‌آور کار کرد، می‌تواند بدون شرط سنی بازنشسته شود.

زدا درباره چگونگی احراز سخت و زیان آور بودن یک شغل عنوان کرد: یک کمیته فنی متشکل از پنج نماینده از وزارت تعاون، کارگران، کارفرمایان، تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت این درخواست‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی افزود: بنابراین اگر فردی تصور می‌کند کار سخت و زیا‌ن‌آور دارد بعد از اتمام ۲۰ سال کار، مدارک و ادله خود را به این کمیته در استان محل سکونتش ارائه دهد. پس از بررسی‌های لازم و تایید زیان آور بودن آن شغل، پرونده بیمه شده به تأمین اجتماعی می‌آید تا مستمری برای وی وصل شود.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.