عصرایران - فناوری های روز ، امروز به داخل خانه ها نیز راه پیدا کرده است و مهم ترین و شایع ترین بروز بیرونی آن ، گوشی های هوشمندی است که بسیاری از ما داریم.

گوشی های هوشمند به ما امکان برقراری ارتباط با اینترنت و استفاده از اپلیکشین ها و نرم افزارهای ارتباطی را می دهند و از این رو ، بسیار بیش از تلفن -به معنای متداول آن- کاربرد دارند.

در این میان، شبکه های ارتباطی مانند واتساپ، تلگرام، کوکو، وایبر و ... امکاناتی منحصر بفرد و رایگان را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند.
استفاده از این امکانات، از مزایای زندگی در عصر جدید به شمار می رود و بسیاری از ما در گوشی های خود ، این برنامه ها را داریم و از آنها استفاده می کنیم.

اصل بهره مندی از این امکانات، غیر قابل انکار است و اقدامات سلبی در قبال آنها ، تنها باعث می شود مردم از یک برنامه ارتباطی به برنامه و اپلیکیشن دیگری بروند ،همان گونه که بعد از مسدودسازی وی چت، ایرانی ها وایبر و واتساپ و ... را جایگزین آن کردند.

با این حال ، برخی از ما فراتر از "استفاده" از این برنامه ها ، بی آن که خودمان متوجه باشیم ، "معتاد" آنها شده ایم به طوری که اگر پیامی در واتساپ و وایبر و فایل پیامک هایمان نباشد، انگار گم کرده ای داریم! این وضعیت را در اصطلاح "textiety" می نامند که از جمله مسائلی است که در سال های اخیر ، روان شناسان معاصر در گیر آن هستند.

بسیاری از همسران نیز گلایه می کنند که زن یا شوهر آنها، هنگامی هم که در خانه هستند، به جای هم صحبتی با آنان ، مدام سرشان در گوشی هایشان است. البته صحبت از خیانت و اتهاماتی از این دست نیست، بلکه گلایه آنها این است که همسران شان، گروه دوستان مجازی و جوک ها و عکس ها و فیلم ها و حتی متون آموزنده موبایلی را بر روابط خانوادگی ترجیح می دهند.

عده از خانواده ها نیز قرار گذاشته اند در داخل خانه ، هنگامی که با هم هستند، موبایل را کنار بگذارند ولی همه جا این وضعیت حاکم نیست.

امروز در «کافه گفت و گو» ، در این باره با یکدیگر گپ می زنیم. بحث های سیاسی و فیلترینگ و موافقان و مخالفانش را کنار می گذاریم و سعی می کنیم انتقال تجربه کنیم و از تجربیات دیگران یاد بگیریم که چگونه می توانیم در عین برخورداری از امکانات رو به رشد فضای مجازی و موبایلی، روابط شخصی و خانوادگی خود را حفظ و حتی ارتقا دهیم؟

اثرات مثبت و منفی این فناوری ها بر زندگی شخصی و خانوادگی ما چیست؟

هر کدام از ما ، چه سهمی از حضورمان در خانه را به خانواده و چه سهمی را به مویایل اختصاص داده ایم و چرا؟

هر کدام از ما چه تجربه هایی در این زمینه داریم؟

چگونه می توانیم فرزندان مان را در عین برخورداری از این امکانات، راهنمایی و کمک کنیم تا از همین ابتدای کار ، فرهنگ درست استفاده از امکانات ارتباط مجازی را یاد بگیرند و ضمن برخورداری از مزایای آن ، آسیب نبینند؟

نظرات خود را همین جا بیان کنید تا در کوتاه ترین فاصله زمانی ممکن ، منتشر شود.کافه گفت و گو، امروز تا ساعت 14:30 پذیرای کامنت های شماست.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.