تاريخ : | | نویسنده : chatpouya

 

 

نوزاد

 

 

یک دندانپزشک تاکید کرد: کسانی که دندانهای پوسیده دارند سعی کنند از بوسیدن نوزادان خودداری کنند چرا که این باکتری با بزاق آنها وارد دهان نوزاد می شود و تا آخر عمر با او می ماند.

به گزارش مهر، دکتر حمید زاده باقری افزود: مسواک قبل از صبحانه به اندازه مسواک زدن قبل از خواب مهم است و از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

وی اظهار داشت: در طول شب و در هنگام خواب، بزاق ترشح نمی شود و بر این اساس در این زمان دندان مستعد پوسیدگی است. بزاق کمک می کند که باکتریها شسته شده و پایین روند و در صورتی که مسواک زده نشود، پوسیدگی تشدید می شود.

این دندانپزشک افزود: پس از مسواک دندانها حتما باید سطح زبان هم مسواک زده شود، این شستشو علاوه بر شستن باکتریها از سطح زبان، باعث رفع بوی بد دهان نیز می شود.

حمیدزاده باقری نسبت به اطلاع رسانی در خصوص فوائد استفاده از نخ دندان تاکید کرد و گفت: برخی فکر می کنند اهمیت نخ دندان از مسواک کمتر است در حالی که اینگونه نیست و نخ دندان مهمتر از مسواک است. زیرا اکثر پوسیدگیها بین دندانها ایجاد می شود که فقط با نخ دندان رفع شده و باید هر شب بعد از شام انجام گیرد و بعد از آن مسواک زده شود زیرا در این صورت بین دندانها باز شده و فلوراید خمیر دندان بین دندانها قرار می گیرد و از پوسیدگی آنها جلوگیری می کند.

این دندانپزشک یکی از مسائل مهمی که در پوسیدگی دندانها تاثیر مهمی دارد، دفعات استفاده از شیرینی در برنامه غذایی دانست و عنوان کرد: افرادی که در یک نوبت از مقدار شیرینی استفاده می کند نسبت به کسانی که در طول روز به دفعات شیرینی زیادی مصرف می کنند، دندانهای سالمتری دارند.

وی اظهار داشت: دهان ما از یک PH خاصی برخوردار است و زمانی که شیرینی مصرف می کنیم حدود 20 دقیقه زمان نیاز است که این PH  به حالت اولیه خود برگردد.

حمیدزاده باقری با تاکید بر چکاپ دندانها هر 6 ماه یکبار، افزود: کسانی که دندانهای پوسیده دارند سعی کنند نوزادان را نبوسند چرا که این باکتری با بزاق آنها وارد دهان نوزاد می شود و این باکتری تا آخر عمر با او می ماند...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.