تاريخ : | | نویسنده : chatpouya

اخبار,اخباربین الملل,  سرویس های امنیتی آلمان

 
 اخبار بین الملل - افشای جاسوسی آلمان از هیلاری کلینتون

  سرویس های امنیتی آلمان بخشی از صحبت های هیلاری کلینتون زمانی که او وزیر امور خارجه امریکا بوده را ضبط کرده اند.

به گزارش فرارو، رابطه آمریکا و آلمان پس از افشاگری های ادوارد اسنودن مبنی بر شنود مکالمات انگلا مرکل توسط کاخ سفید شکننده تر از هر زمان دیگری شد؛ با این حال به تازگی رسانه های المانی خبری منتشر کرده اند که سرویس های امنیتی آلمان «تصادفی» (!) بخشی از صحبت های هیلاری کلینتون، که در دوره اول ریاست جمهوری باراک اوباما وزیر امور خارجه او بود را ضبط کرده اند.

روزنامه «سایتونگ» و دو رادیوی محلی «NDR» و «WDR» بدون اینکه اشاره ای به زمان و محل ثبت این مکالمه کرده باشند چنین خبری را مخابره کرده اند. البته روزنامه سایتونگ به نقل از مقامات دولتی نوشته که این مکالمه خیلی تصادفی ثبت شده است؛ همین منبع در ادامه افزوده است که این برنامه از قصد و جهت جاسوسی از وزیر امور خارجه وقت آمریکا صورت نگرفته است.

با این حال رسانه های آلمانی اعتقادشان بر این است که اگر این مکالمه به صورت تصادفی ضبط شده چرا سریعا از بین برده نشده است؛ به عقیده آنها پذیرش تصادفی بودن این اتفاق «احمقانه» است. این در شرایطی است که روز گذشته نه مقام های آلمانی و نه شورای امنیت ملی آمریکا هیچ کدام درباره این موضوع صحبت نکرده اند.

پیش تر در سال 2013 بود که ادوارد اسنودن یکی از کارکنان سرویس امنیتی آمریکا فاش کرد که این کشور صحبت مقام های عالی رتبه آلمان از جمله مکالمه های انگلا مرکل را شنود کرده است. این اتفاق را باید به اتفاق ماه ژوییه که مارکوس آر، یکی از کارکنان سرویس امنیتی المان که متهم به فعالیت دو جانبه برای آمریکایی ها بود اضافه کرد.

همین سه رسانه آلمانی در ادامه اشاره کرده اند جزئیات این ضبط مکالمه در همان پرونده هایی بوده که مارکوس آر، آن را در اختیار سرویس امنیتی آمریکا قرار داده است. همین تحقیقات در ادامه نشان داده که آلمانی ها به سرویس امنیتی خودشان دستور داده اند صحبت های مقامات یکی از کشورهای عضو ناتو را شنود کنند؛ هر چند که در این پرونده ذکر نشده است کدام کشور.

آن طور که رسانه های آلمانی گزارش کرده اند این مباحث در آخرین دیدار جان کری، وزیر امور خارجه فعلی آلمان و همتای آلمانی اش فرانک والتر اشتاینمایر مطرح شده است.


 اخباربین الملل - فرارورپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.