تاريخ : | | نویسنده : chatpouya

گرهارد شرودر با بیان اینکه ایران کشور ذخایر و مغزهاست، گفت: آموزشهای گسترده و قابل توجهی در ایران صورت می گیرد به طوری که بیش از 60 درصد دانشجویان این کشور خانمها هستند اما خیلی ها این واقعیت را نمی بینند.

به گزارش مهر، گرهارد شرودر شب گذشته در مراسم اعلام تاسیس این موسسه در هتل استقلال تهران، پروفسور سمیعی را چهره بارز و شماره یک عرصه جراحی مغز و اعصاب جهان دانست و افزود: در ایران به جز ذخایر ارزی در دل زمین، ذخایر معنوی در مغز افراد وجود دارد.

وی که پروفسور سمیعی (رئیس مرکز جراحان مغز و اعصاب جهان) را در سفر به ایران برای تاسیس موسسه بین المللی علوم و اعصاب در ایران همراهی می کند، گفت: پروفسور سمیعی پزشکانی از سراسر جهان را آموزش داده و به این ترتیب مکتبی به نام مکتب پروفسور سمیعی ایجاد شده است. هر چند پروفسور سمیعی سالهاست که در آلمان به سر می برد اما در قلب و روان وی چیزی مانده که همواره بوده یعنی یک ایرانی ایران دوست.

صدر اعظم سابق آلمان فعالیتهای پزشکی پروفسور سمیعی را نه تنها تاثیرگذار در کمک به همنوع دانست بلکه از آن به عنوان راهکاری برای تفاهم بیشتر بین ملتها نام برد و گفت: کار علمی و تبادلات علمی ملتها را به یکدیگر نزدیکتر می کند لذا سعی می کنیم از این پس تلاش بیشتری در این راستا داشته باشیم.

 

گرهارد شرودر صدراعظم سابق آلمان و پروفسور مجید سمیعی

وی با یادآوری اینکه توسعه علمی برای هر جامعه ای دارای اهمیت ویژه ای است، گفت: توسعه علمی یکی از تبلورهای عینی توسعه است در عین اینکه راهکاری برای مدرن کردن جامعه و گشودن آن به سوی دیگران محسوب می شود.

شرودر تاسیس بنیاد بین المللی علوم و اعصاب ایران را راهگشای مشکلات در کنار فعالیتهای دولتی دانست و یادآور شد: پیشرفت در رشته پزشکی مستلزم هزینه زیاد است و این نه فقط وظیفه دولتهاست بلکه بنیادها نیز می توانند در این راستا کارساز باشند. تاسیس بنیاد بین المللی علوم و اعصاب ایران تنها تاسیس یک بنیاد نیست بلکه مسئله ایجاد انگیزه برای جمع کردن انسانها با تخصصهای گوناگون زیر یک سقف برای انجام فعالیتی بهینه است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به موفقیت ایده راه اندازی مرکز علوم و اعصاب در ایران گفت: در این راستا این بنیاد از هم اکنون به 10 نفر از پزشکان مغز و اعصاب ایران بورسیه اقامت 2 ساله در آلمان را اهدا خواهد کرد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.