تاريخ : | | نویسنده : chatpouya


حضور دوباره‌ علي كريمي در اردوي تيم ملي فوتبال ايران از نگاه پايگاه اينترنتي فدراسيون جهاني فوتبال هم ناديده نمانده است.

به گزارش ايسنا، اين پايگاه اينترنتي تنها 2 روز پس از حضور كريمي در كمپ تيم هاي ملي ايران در گزارشي به او، سابقه و كارنامه اش در اين تيم پرداخت.

در اين گزارش بلند كه با عنوان "جادوگر باز مي گردد"، نوشته شده؛ آمده است: "علي كريمي، مرد سال 2004 فوتبال آسيا كمي بيشتر از پنج ماه از كناره گيري‌اش از تيم ملي ايران به عرصه بين المللي بازگشت. او چند روز پيش از سوي افشين قطبي، سرمربي جديد تيم ملي ايران در فهرست 41 نفره ي بازيكنان مورد نظرش قرار گرفته بود. اين هافبك 30 ساله قرار است، در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي در برگرداندن ورق به سود ايران سهم داشته باشد. او به احتمال فراوان روز 16 خرداد (ششم ژوئن) در بازي ايران برابر كره شمالي، تيم دوم جدول رقابت‌هاي گروه دوم مقدماتي، بار ديگر پس از يك سال در عرصه ملي به ميدان برود.

از آنجا كه "تيم ملي" پيش از انجام سه ديدار باقيمانده از رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2010 در مكان چهارم گروه جاي دارد، بدون ترديد ايراني ها با يكي از بزرگترين چالش ها در تاريخ رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني رو به رو هستند. هواداران تيم ملي فوتبال ايران اميدوارند كه تيم ملي باز هم بتواند اوضاع را به سود خود تغيير داده و براي چهارمين بار راهي دور پاياني جام جهاني فوتبال شود، آن هم زماني كه كريمي، ستاره بزرگ اكنون دوباره تاثير گذار و نقش آفرين مي شود.

كريمي در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2002 كره و ژاپن خود را به عنوان يكي از قدرتمند ترين بازيكنان در تيم ملي ايران اثبات كرد. اگر چه ايران در پايان در نخستين دوره جام جهاني در قاره آسيا نتوانست جاي براي خود بيابد، با اين حال علي كريمي براي خود عنوان "جادوگر خط مياني" را دست و پا كرد. او با هنر دريبل زني، تكل هاي سريع و استعدادش در گلزني در لحظه هاي سرنوشت ساز هواداران فوتبال در تمام قاره را به وجد مي آورد."

در ادامه اين گزارش آمده است: "چهارسال بعد كريمي نيرويي موثر در راهيابي ايران به جام جهاني 2006 آلمان بود. او در پيروزي تعيين كننده 2 بر يك ايران برابر ژاپن در آخرين دور رقابت هاي انتخابي نقشي كليدي بر عهده داشت و با پاس كامل و بي نقصش براي وحيد هاشميان، سازنده ي گل برتري تيمش بود.

او در بازي هاي رفت و برگشت برابر كره‌ي شمالي نيروي خلاقه‌اش را يك بار ديگر به اثبات رساند. او باعث شد، نكونام گل دوم ايران را در اين برد خارج از خانه به ثمر برساند و تيم ملي ايران را در خانه برابر كره شمالي با يك گل به پيروزي رساند. اين نتيجه ها ايران را در موقعيت فوق العاده‌اي براي صعود قرار داد. 3 امتياز بعدي در بازي ماقبل پاياني برابر بحرين كافي بود تا رقابت‌هاي انتخابي يك روز پيش از پايان آن براي ايران با موفقيت به پايان برسد.

كريمي كه به رك گويي معروف است، سال گذشته پس از انتقاد از تيم ملي ايران براي پنج ماه محروم شد. او پنج ماه بعد از فوتبال ملي كناره گيري كرد. بازي‌ساز سال‌هاي پيش بايرن مونيخ وقتي ديد كه ايران در دور پاياني رقابت هاي انتخابي به مشكل برخورده است، به تبعيد خودخواسته اش از تيم ملي زير نظر قطبي، سرمربي تازه ي تيم ملي پايان داد.

قطبي، سرمربي پيشين پرسپوليس كريمي را با قراردادي قرضي از السيليه قطر به پرسپوليس بازگرداند. او در بازگشت سرگروه تيمش در ليگ فوتبال ايران شد.

قطبي كه اكنون اميدواراست كريمي هر چه زودتر به طور كامل از آسيب ديدگي رهايي پيدا كند، گفت: " ما تلاش كرديم تا در دفاع و حمله بهترين ها و باتجربه ترين ها را به خدمت بگيريم و شايد نيازي به تاكيد من نباشد كه كريمي يكي از بهترين بازيكنان در ايران است."

ايران پيش از سفر به پيونگ يانگ براي بازي با كره شمالي كه در آن چاره اي جز پيروزي ندارد، سه بازي تداركاتي را برابر سوريه،‌ ويتنام و چين انجام خواهد داد. اگر چه كار سختي در پيش است، با اين حال قطبي بسيار خوشبين است كه تيم مي تواند امتياز هاي لازم را جمع‌آوري كند. در نهايت بديهي خواهد بود كه كريمي تا آن زمان به خوبي آماده است و در كنار مهدي مهدوي كيا و كريم باقري مي تواند فرماندهي خط مياني را بر عهده بگيرد."

در پايان گزارش FIFA. com به نقل از سرمربي 45 ساله تيم ملي ايران آمده است: "روشن است كه ما بايد در چمن مصنوعي برابر كره شمالي به ميدان برويم. با اين حال مكاني كه ما بازي مي كنيم،‌ هرگز اهميتي ندارد. ما تنها بايد پيروز شويم،‌ حتي اگر بازي در كره‌ ماه انجام شود."  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.