رييس‌‌جمهوری اسلامي ايران با اشاره به ماجراي تأسف بار هفته گذشته دادگاه آلمان و شهادت خانم "مروه الشربيني" زن محجبه مسلمان ازمواضع متناقض غرب در قبال حقوق بشر انتقاد و تصريح کرد: اين ماجراي تأسف‌بار سندي بر فساد دستگاه قضايي اين کشور و رسوايي سازمان ملل متحد است.

به گزارش رجانیوز، دکتر"محمود احمدي‌نژاد" در آغاز نشست عصر يکشنبه هيئت دولت اين ماجراي تأسف‌بار را چنگ و دندان نشان دادن به اقليت‌ها توصيف کرد و افزود: در اين مسئله قاضي،‌ هیئت منصفه و دولت آلمان بايد پاسخگو باشند.

رييس‌جمهور نقض حقوق شهروندي در آلمان را مورد نکوهش قرار داد و تأکيد کرد: رفتاري که اين کشور و غالب کشورهاي غربي در قبال اين ماجرا مي‌کنند مانند رفتارشان در قبال کشتار مردم بي‌گناه در غزه است که مي‌نشستند و به کشتار مردم فلسطين مي‌نگريستند و در پايان مردم فلسطين را هم محکوم مي‌کردند.

آقاي احمدي‌نژاد با اشاره به حمله مسلحانه به همسر مروه الشربيني که در حال دفاع از همسر خود بود، افزود: در حالي که دفاع از حريم شخصي و همسر در همه قواعد بين‌المللي حقي قطعي به شمار مي‌رود، آنها با همسر اين فرد چنين برخورد مي‌کنند و با وقاحت مي‌گويند چرا مي‌خواهي از همسر خود دفاع کني؟!

وي عکس‌العمل متناقض غرب و به‌ويژه کشورهاي اروپاي دردفاع از حقوق بشر را در عرصه‌هاي مختلف تأسف‌بار توصيف و تصريح کرد: وقتي عده‌اي در تهران با حرکتي مشکوک و هماهنگ‌ شده به خيابان‌ها مي‌آيند و اموال عمومي را آتش مي‌زنند، مدعيان حقوق بشر پيدا مي‌شوند اما وقتي يک زن بي‌گناه در دادگاه آلمان وحشيانه قطعه قطعه مي‌شود، از کسي صدا در نمي‌آيد؟!

رييس‌جمهوري به ادعاي کشورهاي غربي در خصوص قدرت دستگاه‌هاي امنيتي‌شان اشاره و تاکيد کرد: برخلاف اين ادعا مي‌بينيم فرد به داخل صحن دادگاه مي‌آيد و نه با يک ضربه چاقو بلکه با 18 ضربه اين زن بي‌گناه را آن هم جلوي چشم قاضي و هیئت منصفه و پليس قطعه قطعه مي‌کند؛ آيا اين معنايي جز هماهنگ بودن چنين برنامه‌اي دارد؟

احمدي‌نژاد با بيان اينکه چنين جنايتي حتماً و قطعاً هماهنگ شده است، گفت: در قبال اين قضيه عکس‌العملي از دولت آلمان نديديد از آقاي اوباما هم چيزي مشاهده نکرديم، از معاونش و سران اروپا و آقاي دبيرکل سازمان ملل متحد نيز چيزي نديديم اما آنها بدانند که اين ماجرا به حسابشان نوشته شده است و ملت‌ها رهايشان نمي‌کنند.

رييس‌جمهوري اسلامي ايران خواستار محکوميت آلمان در شوراي امنيت شد و افزود: ما مي خواهيم شوراي امنيت آنها را محکوم و تحريم کند، چطور وقتي در يک کشور مخالف آنها اتفاقي يک هزارم اين ماجرا مي‌افتد، قطعنامه مي‌دهند و فرياد مي‌زنند اما در کشور خودشان حقوق ابتدايي مردم را هم ناديده مي گيرند.

وي با بيان اينکه مروه الشربيني به عنوان شاکي و مظلوم به دادگاه آلماني مراجعه کرده بود و طبق قواعد بين‌المللي بايد به شکايت او رسيدگي دقيق مي‌شد، افزود: اما ديديم که مسئله در اين جا معکوس است و به حق مظلوم رسيدگي نمي‌شود، البته باورمان اين است که اين به انديشه مادي نظامات برخي کشورهاي اروپايي برمي‌گردد که در خود برتربيني گرفتارند.

رييس‌جمهوري با اشاره به اينکه انديشه انساني از منظر اين نظامات به دو دسته تقسيم شده‌اند، گفت: يک دسته خودشان هستند در طبقه بالاتر و با حقوقي ويژه و دسته دوم هم باقي مانده مردم‌ هستند که از نگاه آنها برده‌اند.

وي افزود: امروز دولت آلمان مثل برده‌داران عمل مي‌کند و در قبال اين جنايت، لبخند مي‌زند و اظهار تأسف هم نمي‌کند!

احمدي‌نژاد با تأکيد بر اين که ملت‌ها از اين مسئله به راحتي نخواهند گذشت، تصريح کرد: ما هستيم و ملت‌ها نيز هستند و اين مسئله را پيگيري مي‌کنند تا اين حقوق احيا شود و آنها نيز بدانند اين ماجراها موج بيداري و خداخواهي ملتها را خاموش نخواهد ساخت.

رييس‌جمهوري با اشاره به رفتار دولت فرانسه در برخورد با زنان محجبه نيز گفت: در فرانسه گشت گذاشته‌اند تا روسري را از سر زن‌ها بکشند، همان کاري که وليده بي‌غيرت آنها 75 سال پيش در تهران خواست انجام دهد اما شکست خورد.

احمدي‌نژاد با اشاره به اينکه مروه الشربيني به عنوان يک دانشجوي دکتري مهمان آلمان بوده است، گفت: اينهايي که به مهمان خارجي احترام نمي‌گذارند، ببينيد چه بلايي سر خود شهروندان آلماني مي‌آورند، بالاخره هر دستگاه حکومتي در برابر مهمان خارجي خودش را حفظ مي‌کند و رفتار محترمانه‌تري دارد.

رييس‌جمهوري با بيان اينکه بايد مهمتر از اين مسئله، به وضع شهروندان آلماني هم فکر کنيم، گفت: اين مسئله باز هم نشان داد که دولت‌هاي آلمان 60 سال پي در پي است که مردم خودشان را تحقير مي‌کنند و در راستاي منافع صهيونيست‌ها گام برمي‌دارند.

رييس‌جمهوري در پايان خواستار محاکمه پليس و قاضي دادگاه آلماني و رسيدگي حقوقي سريع به اين ماجراي تأسف‌بار شد.

بر اساس اين گزارش، هیئت دولت در اين جلسه رسيدگي به بندهاي ديگري از برنامه پنجم توسعه و عدالت در حوزه علم و فناوري را ادامه داد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.